پرش لینک ها

سوالات متداول سوفوس و سایبروم (5)

41. در حال حاضر دیگر برندها نیز اعلام میکنند که امکان شناسایی کاربر و اتصال به اکتیو دایرکتوری را دارند، آیا تفاوتی بین سوفوس، سایبروم و دیگر برندها در این زمینه وجود دارد؟
بله، در ابتدا لازم به ذکر است که سوفوس و سایبروم اولین utmهایی هستند که امکان شناسایی کاربران را فراهم نمود و مهمترین تفاوت آن با سایر utmها این است که به شما این توانایی را میدهد که امکان کنترل کاربر را در تمامی ماژول ها داشته باشید و سیاست های امنیتی و نظارتی خود را بر اساس شناسه کاربری تعیین نمایید اما دیگر برندها امکان شناسایی کاربر را فقط برای یک یا دو ماژول به شما میدهند. مثلا شما میتوانید سیاست های مربوط به web filtering را بر اساس شناسه کاربری تعیین نمایید. اما سایست های IPS را فقط میتوانید بر اساس آدرس IP تعیین کنید.
42. مزایا یا تفاوت های سوفوس و سایبروم نسبت به سایر برندها چیست؟
از مزایای این محصول نسبت به سایر رقبا میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
• امکان accounting
• امکان مدیریت پهنای باند
• امکان گزارش گیری بسیار قوی بدون نیاز به هزینه اضافه
• ساپورت مستقیم شرکت سازنده
• قیمت مناسب
• تنوع محصولات و امکانات
• سادگی نصب، راه اندازی و نگهداری دستگاه

کاربری و امکانات دستگاه (IPS, AV, AS, Web & Application)

43. آیا سوفوس جلوی Hack شدن وب سایت مشتریان را میگیرد؟
هک شدن وب سایت به عوامل مختلفی مانند نسخه وب سرور، دیتابیس، زبان برنامه نویسی، نسخه سیستم عامل، برنامه های کاربردی مورد استفاده و … بستگی دارد که برای جلوگیری از نفوذ و هک شدن آن باید از برنامه ها و تجهیزات امنیتی مختلفی با پیکربندی درست استفاده کرد که یکی از آنها UTM است. UTM سوفوس با توجه به برخورداری از آنتی ویروس و IPS قدرتمندی که دارد کمک بسیار زیادی به شما خواهد نمود و از درصد بسیار بالایی از حملات جلوگیری میکند.

44. آیا دو دستگاه مختلف HA میشوند؟
بله، شما میتوانید دو دستگاه سوفوس (یا سایبروم) را در دو حالت Active-Active یا Active-Passive در کنار هم به کار برید. این ویژگی دارای گواهینامه از لابراتور معتبر ICSA Labs نیز هست. طبیعتا تنها دو دستگاه کاملا مشابه امکان اتصال به صورت HA دارند.

45. آیا میتوان چندین ورودی اینترنت وارد سوفوس کرد؟
بله، شما میتوانید از چند شرکت ارائه خدمات اینترنت چند خط ارتباطی اینترنت تهیه کرده و با استفاده از سوفوس از آنها به صورت Load balanced و Failover استفاده نمایید. میتوانید با استفاده از سوفوس تعیین نمایید کدام کاربر از کدام لینک استفاده نماید. همچنین دستگاه امکان اتصال به مودم های wimax را هم دارد که کمک قابل توجهی برای افزونگی به شما میکند.

46. آیا امکان استفاده همزمان از چند ISP توسط کاربران وجود دارد؟
به پاسخ سوال بالا مراجعه شود.

47. آیا دستگاه امکان برقراری ارتباط بین شعب سازمان/ شرکت را فراهم میکند؟ چگونه؟
بله، شما میتوانید با استفاده از امکان VPN سوفوس و سایبروم ارتباطی امن بین شعب شرکت برقرار نمایید.

48. آیا امکان برقراری ارتباط امن جهت استفاده کارمندان راه دور/ در حال ماموریت از شبکه یا برنامه های کاربردی سازمان نظیر اتوماسیون وجود دارد؟
بله، شما میتوانید با استفاده از امکان VPN سوفوس و سایبروم ارتباطی امن جهت دسترسی کاربران به منابع شبکه سازمان را فراهم نمایید.

49. آیا برای ارتباط VPN دو شعبه حتما باید دو دستگاه خریداری نمود یا با دستگاههای دیگر هم امکان برقراری ارتباط وجود دارد؟
VPN یک پروتکل استاندارد برای ارتباط بین دو نقطه بوده که وابستگی به برند خاصی نداشته و در صورت وجود این امکان بین دو دستگاه قابل پیاده سازی است، اما ترجیح بر این است برای بهره گیری از تمامی امکانات از دو دستگاه سوفوس یا سایبروم استفاده گردد.

50. آیا سوفوس و سایبروم از ارتباطات GRE VPN نیز پشتیبانی میکند؟
سایبروم از پروتکل های SSL، IPSEC، PPTP و L2TP در VPN خود استفاده می نماید که هر یک از این پروتکل ها به منظور رمزنگاری و Encapsulation داده ها از پروتکل های مختلفی مانند ASA، 3DES، DES و … استفاده میکنند. GRE یک پروتکل ارسال بسته های شبکه در تونل VPN به صورت Multicast است که سوفوس و سایبروم آن را پشتیبانی نمیکند اما برای انجام این راهکار جایگزین در اختیار شما قرار خواهد داد.