پرش لینک ها

فایروال Sophos XG

فایروال  سوفوس XG یک UTM است که خود را به عنوان یک فایروال نسل آینده معرفی می کند. این همانی است که تقریباً ما را به عقب باز می گرداند چرا که تمایلی ندارم که درباره UTM ها به عنوان فایروال ها فکر کنیم. با این حال، بحث این است که یک UTM به طور قطع دارای عملکردهای متداول فایروال است. بنابراین، اگر عملکرد نسل آینده را اضافه کنیم، آنگاه ویژگی آن آشکار می شود. عملکرد UTM شامل فایروال، IPS، امنیت برنامه، گیت وی بی سیم و حفاظت پیشرفته در مقابل تهدید است.
حال به بحث درباره آنچه می پردازیم که سوفوس را یک مرکز تماس می خواند و یک داشبورد معمولی سطح بالا را از آن ارائه میدهد. یکی از ویژگی های خاصی که به آن علاقه مند هستیم، User & Device Insight است. این یک چشم انداز سطح بالا از دستگاه است که مانیتور شده است. این نمایش جزئیات زیادی درباره دستگاه از جمله Security Hear Beat را ارائه می کند. همانطور که یک شخص انتظار دارد، قوانین ضد بد افزار Sophos تقریباً هر نوع بد افزار شناسایی شده و ارزیابی شده را نشان می دهد.
این عملکرد منحصر به فرد است به طوری که به نقاط پایانی (endpoint) اجازه می دهد تا به طور مستقیم با ابزار ارتباط برقرار کند و منجر به این شود که اطلاعات زیادی برای تحلیل فرستاده شود. این شامل تحلیل فایل های مشکوک در Sandbox مبتنی بر Sophos Cloud به نام Sand Storm است. Sand Storm می تواند فعالیت را برای تاخیر تا حداکثر شش ماه برای بد افزار تاخیر یافته شبیه سازی کند. این بیشتر از یک چشم انداز در نقاط پایانی است.
ویژگی User Threat Quotient (UTQ) کاربران با ریسک بالا را براساس فعالیت های آن ها از جمله دانلودهای فایل های مشکوک شناسایی می کند. تعیین قوانین سر راست است و قوانین فایروال دقیقاً همان چیزی هایی است که انتظار دارید به طوری که مدیریت را برای کاربران با تجربه ای که در جست و جوی امکانات مطلوب خود هستند، ساده می کند. قوانین ویرایشی ساده است و اکثراً شامل انتخاب از صفحه منو است. با این حال، اگر انتخاب شما اینجا موجود نباشد، می توانید انتخاب خود را اضافه کنید.
گزارش دهی ویژگی مهمی برای فایروال XG محسوب می شود. بیش از 1000 گزارش خارج از باکس وجود دارد. به طور کلی این ویژگی ابزار سودمندی است. در صورتی که شما یک Sophos shop باشید، گزارش دهی می تواند دستگاه های سایبروم، XG و UTM 8 را در یک گزارش واحد یکپارچه کند. همانند ویژگی UTQ، تحلیل App Risk کاربردهای با خطر بالا را شناسایی می کند.
قیمت گذاری این محصول بسیار منطقی است و در سطوح متعددی پشتیبانی ارائه میشود. یک سطح پایه از پشتیبانی بدون پرداخت هزینه در طول 90 روز اول برای پوشش مدت زمان پیاده سازی وجود دارد. پس از گذشت این زمان، دو سطح اضافی از پشتیبانی مبتنی بر پرداخت هزینه وجود دارد. همچنین وب سایت نیز که دربرگیرنده چنین مواردی به عنوان پایگاه دانش و یا FAQ است در این زمینه کمک کننده است. علاوه بر این، فروم هایی همراه با برخی راهنمایی ها وجود دارد.
بنابراین، آیا نسل بعدی فایروال ها همانند UTM ها است؟ ما اعتقاد داریم که مورد خوبی برای آن ایجاد شده است. البته این را زمان مشخص می کند اما این بازاری است که اساساً توسط همگرایی مشخص می شود. شرکت فراناب افزار آریا یکی از پیشگامان فروش سوفوس در ایران است که برای تهیه این محصول همراه با خدمات ویژه میتوانید با آن ها تماس بگیرید.