فنا
شرکت فراناب افزار آریا

Veeam

شرکت Veeam اولین نسخه نرم افزار Veeam Backup & Replication را در ۲۶ فوریه ۲۰۰۸ معرفی کرد، و هر ساله نسخه جدیدی از آن را معرفی می کرد تا اینکه در سال ۲۰۱۶ نسخه ۹٫۵ آن را به بازار عرضه کرد. این نرم افزار در لایه مجازی (virtual) کار میکند. بدون تردید می توان گفت بهترین نرم افزار بکاپ گیری از VM نرم افزار Veeam Backup & Replication است . با این نرم افزار می توان از Database هایی نظیر SQL، Oracle و … نیز بصورت جداگانه بکاپ گرفت. همچنین در صورت نیاز می توان بکاپ های خود را بصورت آرشیو (Archive) شده در یک Tape Library داشته باشید و یا در فضای Cloud ذخیره کنید. این نرم افزار بر عکس Backup Exec بصورت Agent less کار میکند.

مشخصات محصول

مکانیزم کار این نرم افزار به این شکل است که ابتدا یک Snapshot در Data store ماشین مجازی ایجاد کرده و سپس اقدام به Backup گیری می کند و در انتها Snapshot را پاک می کند. شما با استفاده از Veeam Backup & Replication می توانید به سه صورت زیر در یک زمانبندی منظم و اتوماتیک بکاپ تهیه کنید:
۱٫ Full Backup: Backup کامل از ماشین مجازی
۲٫ Reverse Incremental (slower): از آخرین وضعیت VM یک Full Backup می گیرد.
۳٫ Incremental (recommended): آخرین تغییرات نسبت به آخرین Full Backup یا آخرین Incremental را بصورت Incremental میگیرد.
با استفاده از دو قابلیت Deduplication و Compression زمانی که نرم افزار از VM ها Backup می گیرد حجم فایل های بکاپ گیری شده را کاهش می دهد. در زمان Restore کردن می توانید کل VM یا تک فایل از یک مسیر مشخص نیز Restore کنید.

قابلیت Replication این محصول شما را قادر میسازد تا  Failover (تحمل خرابی) را بین VM های خود راه اندازی کنید به این ترتیب که نرم افزار یک Clone از VM را ایجاد کرده و روی یک هاست (Host) دیگر اجرا کند و زمانی که VM اصلی دچار مشکل شد VM ایجاد شده (Clone) را وارد چرخه سرویس دهی کنید تا به سرویس دهی ادامه دهد.

درج نظر

پاسخی بگذارید

مشتریان ما