پرش لینک ها

VMware Horizon View

قسمت های تشکیل دهنده سیستم VMware View
v VMware vSphere: داشتن زیرساخت و فضای مجازی هایپر ویزور (مثل ESXi/ESX) برای راه اندازی view به منظور میزبانی virtual desktop لازم است.

v VMware vCenter: توسط وی سنتر که از مهمترین اجزای سرویسVMware view است، مدیریت جامع دامنه ای که این سیستم به آن سرویس میدهد، انجام میشود. کنترل ویرچوال ماشین ها، cluster، ذخیره سازی، شبکه و سایر زیرساختهای virtual به وسیله ی وی سنتر (Vcenter) انجام میشود.

v VMware Connection: کنترل و نظارت vDesktop با استفاده از کنسول مدیریتی، همچنین با استفاده از کنسول وب امکان مدیریت تعداد بسیار زیادی Desktop فراهم میگردد.
V VMware ThinApp: یک platform برای مجازی سازی اپلیکیشن هاست و امور ساده ی اجرائی را انجام میدهد. همچنین با حفظ نرم افزارهای پرکاربرد در desktopهای گوناگون از فضای ذخیره سازی می کاهد. این سرویس امکانات مهمی در اختیار VMware view قرار میدهد:
o تعداد برنامه هایی که باید روی virtual desktop نصب شوند را برای افزایش سرعت deploy و نگهداری تعداد زیادی از برنامه های کاربردی، کاهش میدهد.
o سازگاری را در زمان نصب اپلیکیشن ها در دسکتاپ ایمیج افزایش میدهد
o برنامه های قبلی که در سازمان کاربرد داشته را مجازی میکند.
v VMware View Replica server: از این سرور برای افزایش ضریب اطمینان و پایداری در زمان از کار افتادگی View Connection Server استفاده میشود.
v VMware view Composer server: view composer همراه با VMware connection برای گسترش و مدیریت دسکتاپهایLinked-clone در مرکز وی سنتر استفاده میشود.
v VMware View Transfer sever: این برنامه برای نظارت و بررسی ترافیک دیتای virtual desktop در وضعیت local mode و مدیریت آن استفاده میشود و کاربرد آن در مواقعی است که user آفلاین است.
v VMware View Agent: این سرویس روی سیستم های مدیریت شده به وسیله ی ویو راه اندازی میشود و برای ارتباط virtual desktop با USBهای وصل شده به ویو، نظارت و کنترل اتصال userها، virtual print و مدیریت شخصی ویو استفاده میشود.
v Vmware View Client: این اپلیکیشن برای برقراری ارتباط user با View Connection Server و دسکتاپ و Microsoft terminal service کاربرد دارد و میتوان از آن برای OSهای مختلف مثل Microsoft windows، Apple، اندروید و … استفاده نمود.
v VMware View Persona management: از بخش های غیر الزامی view agent است و امکان کنترل و نظارت profile ویندوز و تنظیمات اپلیکیشن را برقرار میکند.
کمپانی VMware با معرفی آخرین ورژن view با نام VMware Horizon View و با اضافه کردن فیچرهای مهمی به آن، قدم بزرگی در زمینه ی رایانش ابری برداشته است. پروتکل PCoIP که در ویو از آن استفاده شده، امکان استقرار و مدیریت کلیه desktopها را به طور متمرکز در datacenter ها فراهم میکند. این تکنولوژی وظیفه ی زیپ کردن، کدینگ و encrypt کردن پروسس های انجام شده توسط ویرچوال ماشین یا ویرچوال دسکتاپ را بر عهده دارد که آن را به شکل pixel به کاربر view در بستر شبکه IP base منتقل میکند. با استفاده از VMware view security server امکان برقراری یک دسترسی امن از یک شبکه ی غیر امن WAN به desktop آنها میسر میشود.