پرش لینک ها

VPN چیست؟

نوسنده توضیحات
Z-Kh

مدیریت
ارسال ها : 31
موقعیت : ایران . تهران
ارسال شده : 1389/12/18 12:40:37 عصر  

سلام،

ارتباط vpn چیست و چگونه ایجاد می شود؟

h.darabi

مدیر
ارسال ها : 46
موقعیت : N/A
ارسال شده : 1389/12/21 12:29:14 عصر  

VPN از كلمات Virtual Private Network گرفته شده است و به اين معني است كه بر روي يك بستر عمومي مانند اينترنت، يك شبكه مجازي اختصاصي ايجاد كنيد و امكان دسترسي ديگران به اين شبكه را محدود كنيد. كاربرد اين ابزار معمولا براي سازمان هايي است كه قصد دارند ارتباطي امن و خصوصي بين دفاتر و افراد مختلف با موقعيت هاي جغرافيايي مختلف برقرار كنند. اين روش جايگزين بسيار مناسبي است براي شبكه هاي اختصاصي كه با هزينه هاي گزاف ايجاد مي شوند. پرتكل هاي استانداردي نيز براي اين نوع ارتباط وجود دارد از جمله PPTP، L2F و L2TP

h.darabi

مدیر
ارسال ها : 46
موقعیت : N/A
ارسال شده : 1389/12/21 12:34:19 عصر  

براي ايجاد يك شبكه VPN نياز به ايجاد بستر مناسب كه البته مهم ترين بخش آن همان VPN Server است مي باشد. به منظور برقراري يك ارتباط Client to site شما مي توانيد دقيقا مانند ايجاد يك Dial Up Connection ويزاد ايجاد كانكشن را شروع كنيد و در مراحل ايجاد Connection نوع VPN و اطلاعات مورد نياز براي وصل شدن به VPN Server را وارد نماييد. ايجاد ارتباط از نوع Site to site پيجيده تر بوده و بايد سناريوي مشخص باشد.

Z-Kh

مدیریت
ارسال ها : 31
موقعیت : ایران . تهران
ارسال شده : 1390/01/15 10:46:46 صبح  

منظور شما از سناریوی مشخص چیست؟ چه مواردی برای ایجاد چنین ارتباطی (site to site) باید در نظر گرفته شود؟

h.darabi

مدیر
ارسال ها : 46
موقعیت : N/A
ارسال شده : 1390/01/16 10:19:12 صبح  

فرض کنید شما یک دفتر در تهران و یک کارخانه در مشهد را می خواهید از طریق VPN به یکدیگر متصل کنید. این دو مجموعه هرکدام ممکن است دارای معماری شبکه متفاوت با نیازها و امکانات متفاوتی باشند. به عنوان مثال قصد دارید امکانی فراهم کنید که یک مجموعه کاربر با رنج IP مشخص در کارخانه دسترسی به سرورهای اتوماسیون اداری در تهران را داشته باشند و رنج IP دیگری در همان شبکه دسترسی به نرم افزارهای مالی داشته باشند. حال ممکن است این سرورها تحت شرایط و مراقب های خاصی باشند و از طرفی ممکن است رنج IP های یکسان در هردو شبکه داشته باشد.

به هر حال این یک سناریو ساده و روتین در اجرای شبکه های مجازی خصوصی Site to site است و در شرایط خاص ممکن است پیچیدگی های بیشتری وجود داشته باشد. بر همین اساس لازم است مسئله برای اجرای یک شبکه مجازی خصوصی از نوع سایت به سایت کاملا مشخص باشد تا پاسخی برای حل مسئله داده شود.